Wiele osób próbuje wprowadzić do swojej codziennej rutyny zdrowe nawyki. Mimo licznych porad dotyczących stylu życia, takich jak dieta czy ćwiczenia, często zapominamy, że fundamentem dobrego samopoczucia jest jakość naszego snu. Tu właśnie wkracza marka SleepMed, oferując rozwiązania, które rewolucjonizują jakość wypoczynku. Wyobraź sobie materace i poduszki, które idealnie dostosowują się do Twojego ciała, zapewniając wsparcie i komfort przez całą noc. Chcesz naprawdę cieszyć się zdrowiem? Zacznij od podstaw razem z marką SleepMed!

Jak sen wpływa na zdrowie?

Sen w dużym stopniu wpływa na ludzkie zdrowie i ogólne samopoczucie. W fazie NREM, organizm przechodzi procesy regeneracyjne. Naprawiane są tkanki, wzmacniane mięśnie i kości, a układ odpornościowy jest uaktywniany, aby lepiej zwalczać infekcje. Organizm produkuje i uwalnia białka zwane cytokinami, które pomagają zwalczać stany zapalne. Brak snu osłabia odpowiedź immunologiczną, co może prowadzić do częstszych zachorowań. Poza tym wpływa na zdrowie serca i prawidłowe ciśnienie krwi. Nieodpowiednia ilość wypoczynku może zwiększyć ryzyko zawału, udaru i nadciśnienia.

Chcesz cieszyć się zdrowiem? Wybierz SleepMedSen wpływa na hormony regulujące apetyt (leptyna i grelina). Niedobór snu może prowadzić do nadmiernego głodu i spożycia zbyt dużych ilości kalorii, co zwiększa ryzyko otyłości. Wszystko to może wiązać się z nieprawidłowym funkcjonowaniem gospodarki insulinowej. Problemy tego typu w dłuższej perspektywie czasowej to czynnik znacznie zwiększający prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu 2.

Regularne chodzenie spać i wstawanie o tej samej porze każdego dnia pomaga w utrzymaniu prawidłowego rytmu dobowego, co sprzyja szybkiemu zasypianiu i ogranicza częstotliwość budzenia się. Pamiętaj, że nie tylko ilość wypoczynku ma znaczenie, ale również jego jakość. Ciche, ergonomiczne, ciemne i chłodne pomieszczenie wpływa na głębszy sen, który jest bardziej regenerujący.

SleepMed – zadbaj o układ ruchu

Materace oferowane przez markę SleepMed posiadają status wyrobu medycznego. Są przeznaczone do profilaktycznego działania ukierunkowanego na zapobieganie wadom rozwojowym układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Mają też zapewniać klientom firmy zdrowy sen każdej nocy. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie w swojej sypialni podłoża do spania z asortymentu SleepMed możesz mieć pewność, że Twój kręgosłup otrzyma odpowiednie wsparcie.

Jakie są cechy charakterystyczne, które sprawiają, że produkty SleepMed dbają o układ ruchu?

  • Zastosowanie pianek termoelastycznych – pianki VitaRest® i Celsius-Waterlily® precyzyjnie dostosowują się do sylwetki użytkownika pod wpływem temperatury ciała. Charakteryzują się elastycznością punktową, a zapamiętywanie przez nie kształtu sylwetki sprawia, że wspierają kręgosłup jak druga skóra. Solidnie amortyzują ruchy tułowia i kończyn.
  • Sprężyny typu Multi – w materacach z kolekcji Hybrid i Hybrid Plus, a także w modelu SleepMed Natura Hybrid Plus, umieszczone zostały warstwy 7-strefowych sprężyn kieszeniowych. Dzięki nim cała sylwetka osoby śpiącej jest optymalnie podparta. Nie ma znaczenie pozycja, w jakiej jest ułożone ciało. Wkład sprężynowy Multi zapewnia wiele niezależnych punktów podparcia gwarantujące poczucie całkowitego odprężenia.
  • Regulacja twardości – ruchome warstwy pianek pozwalają na dopasowanie stopnia twardości powierzchni podłoża do potrzeb konkretnej osoby. W zależności od kolekcji, poszczególne modele oferują 4 lub 6 opcji.

W czym jeszcze może pomóc Ci marka SleepMed?

Marka SleepMed oferuje produkty wysokiej jakości, których głównym celem jest zapewnianie komfortowego wypoczynku z dbałością o zdrowie układu ruchu. Jednak nie jest to jedyna korzyść, jaką możesz uzyskać decydując się na urządzenie swojej sypialni z akcesoriami z asortymentu tej firmy. Jeśli zainwestujesz w materac SleepMed będziesz cieszyć się efektywną wentylacją. Nieustanny przepływ powietrza jest możliwy dzięki technologii Airforce. Polega ona na wielowarstwowym nacinaniu pianki. Powstająca w ten sposób kratka wentylacyjna ułatwia utrzymanie w łóżku należytego stopnia higieny, a także osiągnięcia pożądanej temperatury. W materacu nie gromadzi się wilgoć. Jest to korzystne m.in. dla alergików.

Z marką SleepMed możesz też urządzić sypialnię jednocześnie dbając o ekologię. Z troską o środowisko stworzona została kolekcja podłoży do spania SleepMed Natura. Materace z tej linii są wykonane z biodegradowalnych surowców. W warstwach piankowych zastosowano naturalne olejki: rycynowy i sojowy. Są one pobierane z ekologicznych upraw i wykazują wiele właściwości prozdrowotnych.

SleepMed to także dodatki do sypialni takie, jak ochraniacz na materac i mata kokosowa. Są w stanie podnieść funkcjonalność pomieszczenia bez konieczności wymiany podłoża do spania na zupełnie nowy egzemplarz. Dzięki ochraniaczowi Twój materac stanie się trwalszy i mniej narażony na zanieczyszczenia. Z matą kokosową z kolei zwiększysz jego poziom twardości i dopasujesz łóżko do swoich aktualnych potrzeb.

Dążenie do zdrowego stylu życia często zaczyna się od podstawowych wyborów, takich jak dieta i aktywność fizyczna. Niemniej jednak równie ważnym, a często niedocenianym fundamentem jest jakość naszego snu. Nocny wypoczynek nie tylko regeneruje ciało i umysł, ale również wpływa na emocje, efektywność w pracy i ogólną jakość życia. Wybierając SleepMed, inwestujesz w swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Zaawansowane technologicznie materace i ergonomiczne poduszki zapewniają doskonałe wsparcie i komfort. Z pewnością pomogą Ci osiągnąć głęboki, nieprzerwany sen każdej nocy.

wyrób medycznySleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.