W łóżku kończymy i zaczynamy każdy dzień począwszy od narodzin. Gdyby tak podsumować spędzony czas, okazałoby się, że spędzamy w nim aż ⅓ swojego życia, czyli średnio 25 lat! Przekłada się to na codzienny komfort, samopoczucie oraz zdrowie – zwłaszcza kręgosłupa. Odpowiednio wygodny materac może profilaktycznie uchronić nas od powstawania wad postawy, ale także i złagodzić istniejące już dolegliwości, a nawet uśmierzyć ból. W jaki sposób?

Czym jest materac medyczny?

Materace medyczne wyróżniają się właściwościami prozdrowotnymi, które potwierdza odpowiedni certyfikat, dzięki któremu staje się wyrobem medycznym. Tego rodzaju produkt przechodzi szereg testów oraz badań pod kątem bezpieczeństwa oraz dobrego wpływu na zdrowie oraz sen. Materace tego typu można znaleźć pod nazwami takimi jak: materac ortopedyczny, materac rehabilitacyjny czy materac przeciwodleżynowy. Produkty tego typu są głównie kierowane do osób, które cierpią na problemy związane z kręgosłupem i potrzebują dodatkowego wsparcia w czasie snu. Zalicza się do tego wszelkiego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe, uraz spowodowany wypadkiem czy wady postawy. Polecane są również jako profilaktyka wad rozwojowych układu kostno-mięśniowego. Materac ten posiada wyjątkowe właściwości, z których również mogą korzystać osoby zdrowe na co dzień, aby wygodnie, higienicznie i zdrowo się wyspać.

Cechy materaca medycznego

Jaki medyczny materac wybrać?Materac do spania z właściwościami prozdrowotnymi cechuje się przede wszystkim wyjątkową antyalergicznością. Posiada oddychającą konstrukcję, utrzymuje prawidłowy poziom wilgoci wewnątrz oraz stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju pleśni czy grzybów. Pozytywnie na zdrowie wpływa także fakt, że materac ten idealnie dopasowuje się do użytkownika, dzięki czemu łagodzi bóle pleców oraz karku, zachowując jednocześnie fizjologiczną pozycję kręgosłupa. W ten sposób podpiera całe ciało, umożliwiając również prawidłową regenerację mięśni. Materace medyczne są wyjątkowo trwałe oraz odporne na odkształcenia, przez co pomimo upływu czasu zachowują swoje pierwotne właściwości oraz utrzymują wysoki poziom higieny. Umożliwiają także prawidłowy przepływ krwi i odciążają newralgiczne punkty (np. biodra) zapobiegając skrzywieniom oraz powstawaniu odleżyn. Istnieje wiele rodzajów materacy medycznych, jednak aby wiedzieć, jaki materac wybrać musimy znać stan swojego zdrowia oraz indywidualne preferencje.

Kiedy warto zainwestować w materac medyczny

W Jarosławcu nabyć można materac medyczny, jednak czy wiemy, kiedy najlepiej w niego zainwestować? Tak naprawdę materace tego typu będą odpowiednie dla każdego, gdyż mogą pełnić funkcję zarówno rehabilitacyjną, jak i profilaktyczną. Oznacza to, że ulży w ciężkiej chorobie, pomoże w czasie rehabilitacji, a także zapobiegnie powstawaniu wad postawy. Materac medyczny taki jak Hilding Makarena zapewnia niebywały komfort oraz higienę snu, dlatego nada się dla osób w każdym wieku.

Materac medyczny posiada wiele zalet oraz w wielu chorobach potrafi przynieść niebywałą ulgę. Z jego pozytywnego wpływu na zdrowie skorzystać może każdy niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Ponadto jego jakość oraz bezpieczeństwo jest potwierdzone przez liczne testy oraz nadane certyfikaty.