Zastanawiasz się jaki materac wybrać? A może nie wiesz, jak tak naprawdę są zbudowane popularne w ostatnim czasie podłoża sprężynowe? Odpowiedź znajdziesz tutaj!
Materac sprężynowy – jak jest zbudowany?
Sprężynowe podłoża do snu są na rynku już od bardzo wielu lat. W tym czasie zdążyły zdobyć wielu miłośników, którzy docenili między innymi ich niesamowitą budowę. Co zatem znajduje się wewnątrz?
- Sprężyny stanowią bazę wyrobu. W nowoczesnych produktach stosuje się elementy kieszeniowe lub multipocket. Sprężyny niemal natychmiastowo uginają się pod wpływem nacisku osoby śpiącej i dopasowują się do jej anatomicznej budowy ciała. Elastyczność punktowa, którą materace dzięki temu zyskują, sprawia, że są to rozwiązania idealne niemal dla każdego, w tym również dla par, osób z bólami kręgosłupa i seniorów.
- Pianki to najszybciej rozwijające się surowce na świecie, które posiadają szereg pozytywnych właściwości. W materacach sprężynowych pełnią funkcję amortyzującą i podwyższającą komfort użytkowania. W zależności od potrzeb, stosuje się pianki termoelastyczne, wysokoelastyczne, a nawet lateksowe.
- Pokrowiec jest bardzo często bagatelizowanym elementem, z którego składa się materac. Jak się jednak okazuje, warto zwracać uwagę na jego rodzaj i jakość. Tkanina musi być bardzo trwała, ponieważ odpowiada za ochronę wnętrza podłoża przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Ponadto, materiał znajduje się najbliżej ciała użytkownika, dlatego powinien być antyalergiczny.
Na co zwracać uwagę podczas zakupów?
Wielkość asortymentu w sklepach sprawia, że zainteresowani zakupem nowego podłoża do snu nie wiedzą, od czego tak naprawdę powinni zacząć. Najważniejszą kwestią jest wybór twardości materaca. Zależy ona nie tylko od wagi użytkownika, ale również od jego osobistych upodobań i preferencji. Skala H1-H4 stosowana przez producentów odnosi się do konkretnej masy ciała użytkownika, dlatego warto brać ją pod uwagę podczas poszukiwań. Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar materaca. Dla osób śpiących w pojedynkę poleca się materac sprężynowy 90×200, natomiast dla par – te o wymiarach od 140×200 wzwyż. Istotną kwestią są również indywidualne potrzeby użytkownika. Alergicy powinni wybrać podłoże w antyalergicznym pokrowcu, a seniorzy oraz osoby cierpiące z powodu nawracającego bólu kręgosłupa – produkty podzielone na siedem zróżnicowanych stref twardości.
Zakup materaca sprężynowego to gwarancja najwyższego komfortu użytkowania w przystępnej cenie. Niezaprzeczalnym atutem tego typu produktów jest również ich niesamowita sprężystość i odporność na odkształcenia, dzięki którym można mieć pewność, że jest to inwestycja na lata.
Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/