Do tej pory mogliśmy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważny jest relaks. Wiele osób prowadzi bardzo szybki tryb życia, w którym nie ma czasu na odpoczynek. To przekłada się na ich samopoczucie oraz jakość snu. Jeśli również mamy problem z odprężeniem się i rozluźnieniem, powinniśmy zainwestować w materace SleepMed. Sprawdź, dlaczego!

Dlaczego należy dbać o relaks?

Odpoczynek jest kluczowy dla naszego samopoczucia. Kiedy odpoczywamy, nasz organizm może się zregenerować i skutecznie dojść do siebie. Mamy więcej energii, a nasz nastrój się poprawia. Nie grozi nam uczucie ciągłego zmęczenia, które może znacząco utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Brak odpoczynku przyczynia się do pogorszenia się zarówno zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Jeśli nie dbamy o to, aby się zrelaksować i rozluźnić, możemy też doświadczyć problemów ze snem. Nasz wypoczynek stanie się mniej jakościowy, a czas zaśnięcia zdecydowanie się wydłuży. Z czasem może nawet doprowadzić do pojawienia się zaburzeń snu. Trudności ze zrelaksowaniem się mogą wynikać z różnych przyczyn – często rolę odgrywa również źle dopasowane, niewygodne podłoże snu.

Idealne dopasowanie podłoża

Masz problem ze zrelaksowaniem się i rozluźnieniem? Wybierz materac SleepMed!Dzięki specjalnym komponentom zastosowanym w materacach SleepMed każdy użytkownik może liczyć na idealnie dopasowane podłoże, które umożliwia rozluźnienie się w stu procentach. Powierzchnia snu, która w pełni odpowiada naszym preferencjom i potrzebom, sprawia, że nasz wypoczynek staje się bardziej jakościowy i głęboki. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu warstwy piankowej, która wyróżnia się właściwościami termoelastycznymi. Jest to innowacyjna technologia, która odpowiada za perfekcyjne modelowanie się materaca do naszych naturalnych krzywizn. Model reaguje na temperaturę, którą wytwarza nasze ciało i na jej podstawie dopasowuje się do nas. Dzięki temu możemy liczyć na indywidualne podłoże snu. Przestrzeń między nami a naszym ciałem jest w pełni wypełniona, dzięki czemu mięśnie mogą się skutecznie rozluźnić. Znika z nich napięcie, które gromadzi się tam na co dzień. To gwarantuje dużą ulgę i możliwość znacznie łatwiejszego odprężenia się. Pianka jest znana również z tego, że niweluje ból i dyskomfort. Nawet jeśli zmagamy się z jakimiś nieprzyjemnymi dolegliwościami, wciąż będziemy mogli się zrelaksować. Możemy też cieszyć się niezwykłą miękkością i przyjemnym uczuciem otulenia, które sprawia, że za każdym razem możemy poczuć się jak w luksusowym łożu.

Wykorzystane w materacach SleepMed pianki termoelastyczne to pianka VitaRest®, Celsius-Waterlily® oraz Visco Bio. VitaRest® cechuje się specjalnym wyprofilowaniem, który sprawia, że tworzy aż 7 różnych stref twardości. Dzięki temu każda z kluczowych partii ciała ma zapewniony dopasowany stopień twardości. Celsius-Waterlily® i Viscio Bio to pianki, które powstały z materiałów ekologicznych, nadających się w pełni do recyklingu i niezagrażających środowisku.

Odczuwalny efekt masażu

Nic nie zagwarantuje nam tak dobrego relaksu jak masaż. Odpowiednio przeprowadzony masaż pomoże rozluźnić się nawet najbardziej spiętej osobie. W materacach SleepMed możemy cieszyć się odczuwalnym efektem masażu każdej nocy. Udogodnienie to zawierają materace idące w parze z pokrowcem Merced. Na jego powierzchni wykorzystano specjalny design i zastosowano perforacje, które wywołują wrażenie masażu. To sprawia, że osiągnięcie pełnego wypoczynku jest znacznie łatwiejsze. Element ten bez wątpienia pomoże tym, którzy zmagają się z problemami ze zrelaksowaniem się.

Wysoki poziom higieny snu

Na jakość naszego wypoczynku wpływa nie tylko to, na jakim materacu śpimy, ale też jakie jest nasze otoczenie snu. Jeśli nie dbamy o optymalny poziom higieny, trudniej będzie nam się zrelaksować. W modelach SleepMed możemy liczyć na innowacyjne technologie, które pomogą nam utrzymać czystość i świeżość na najwyższym poziomie. Mowa tu o technologii Airforce. Jest to wielostrefowa metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i poziomie. To gwarantuje maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca. Nacięcia pełną funkcję otwartych komór, przez które wydostaje się nadmiar ciepła i wilgoci. Jest on wypychany na skutek naturalnych ruchów ciała. Na jego miejsce zostaje zaczerpnięte świeże, czyste powietrze. Dzięki temu możemy cieszyć się wspaniałą cyrkulacją powietrza i przewiewnością, które umożliwiają naszej skórze oddychanie. Materace SleepMed wyróżniają się ponadto właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi. To oznacza, że we wnętrzu modelu nie dochodzi do rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Powierzchnia snu jest wolna od alergenów, dlatego może być swobodnie wykorzystywana przez osoby z alergiami.

Wysoka elastyczność punktowa

Za zwiększenie komfortu wypoczynku odpowiada wiele czynników. Jednym z nich jest elastyczność punktowa. Odpowiada ona za poziom sprężystości materaca. Wpływa również na to, że model ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Dzięki temu możemy liczyć na optymalne podparcie kręgosłupa, który przez cały czas ma zapewnione anatomiczne wsparcie. Reszta ciała może w tym czasie zostać odciążona. Dobra elastyczność punktowa podniesie wygodę szczególnie tych, którzy dzielą materac z partnerem. Zapobiega powstawaniu efektu falowania, który mógłby powstać, gdy nasz partner zmienia pozycję snu lub podnosi się. Wynika to z faktu, że sprężyny typu Multi, które zapewniają świetną elastyczność, są umieszczone w osobnych kieszonkach. Każda z nich pracuje niezależnie od reszty. Powoduje to, że materace z tymi sprężynami gwarantują dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe modele.

Odpoczynek powinien być stałą częścią każdego dnia. Dzięki temu staniemy się spokojniejsi, a nasze samopoczucie ulegnie poprawie. W zadbaniu o relaks pomogą nam materace SleepMed, których wyjątkowe właściwości i komponenty ułatwią nam odprężenie się i pełne rozluźnienie.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Comfort, SleepMed Hybrid Premium Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.