Zakup materaca do sypialni małżeńskiej wywołuje różne emocje. Może okazać się szczególnie problematyczny, jeśli produkt kupuje para o dużej różnicy wagowej. Dopasowanie materaca do jednej i drugiej osoby wymaga umiejętności dojścia do kompromisu i znalezienia opcji, która spodoba się oby dwóm osobom, a do tego będzie funkcjonalna. 

Jaki rodzaj materaca będzie najlepszy?

Materac dla pary o dużej różnicy wagowej powinien być bardzo wytrzymały – liczy się trwałość i odporność na odkształcenia. Najbardziej istotny jest rodzaj wypełnienia produktu, który wpływa bezpośrednio na komfort wypoczynku. Pary mają często zupełnie inne oczekiwania w stosunku do materacy. Dlatego też idealną opcją może okazać się model hybrydowy, który łączy w sobie właściwości materaca piankowego i sprężynowego. Tego typu produkty są niesamowicie sprężyste i posiadają elastyczność punktową, dzięki czemu materac ugina się tylko w miejscu położenia nacisku. Sprawia to także, że ruchy partnera podczas snu są praktycznie niewyczuwalne. Sprawdzą się także materace sprężynowe, które zapewniają solidne podparcie dla całego ciała i kręgosłupa. Materace Hilding w Jaworznie oferują szeroki wybór produktów o różnym wypełnieniu i właściwościach, dzięki czemu w prosty sposób wybierzecie model, który odpowie Waszym wspólnym wymaganiom.

Jak wybrać odpowiedni materac?

Materac dla pary o dużej różnicy wagowej - sprawdź, gdzie kupićPowinniście zdecydować się na produkt, który zapewni komfort obojgu. Dobry materac dopasuje się do krzywizn Waszych ciał i sprawi, że będziecie mogli spać spokojnie. By wybrać produkt idealny zwróćcie uwagę nie tylko na jego wypełnienie, czy trwałość, ale także stopień twardości. Jeśli różnica między Wami jest mniejsza niż 25-30 kilogramów, to pamiętajcie o tym, by dobrać materac do cięższego partnera. Niezaprzeczalnie istotnym elementem jest także rozmiar materaca. Materace Hilding w Gnieźnie oferują wiele różnego rodzaju produktów, które z łatwością dopasujesz do wielkości swojego łóżka. Pary o dużej różnicy wagowej powinny decydować się na materace o wymiarach 160×200 lub 180×200, a nawet większe. Tak dużej wielkości produkty pozwolą poruszać Wam na swobodną zmianę pozycji podczas snu i zapewnią wystarczającą ilość przestrzeni, która przełoży się na komfort snu.

Nie warto oszczędzać!

Zakup materaca dla pary wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem. Nie warto jednak oszczędzać, ponieważ jedynie wysokiej jakości produkty zapewnią Wam prawdziwie komfortowy sen. Klucz to decydować się na zakup materaca od sprawdzonych producentów, którzy zwracają uwagę na dokładność i stosują tylko jakościowe surowce. Nieprawidłowo dobrane podłoże może być powodem poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jednym z najbardziej odczuwalnych skutków jest nieustanne niewyspanie i ból kręgosłupa. Mogą pojawić się także bóle mięśni i stawów, a nawet drętwienie kończyn! Na pewno macie świadomość, że niepoprawnie dobrany materac może też pogłębiać lub powodować wady postawy. Jeśli chcecie spokojnie i wygodnie się wysypiać dokładnie sprawdźcie parametry produktu przed jego zakupem i przyjrzyjcie się jego właściwością. Z całą pewnością wymaga to trochę pracy i zaangażowania, jednak zapewniamy, że efekty są tego warte.

Materac dla pary o dużej różnicy wagowej powinien być jakościowy i wygodny – pamiętajcie!