Zdrowy sen, czyli taki, który umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, jest niezwykle ważny dla każdego człowieka. W końcu, na wypoczynek przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, warto postawić na najlepsze podłoże do spania. Zatem, w co wyposażyć swoją sypialnię? W wersalkę czy materac?

Wersalska – wady i zalety

Wersalka to mebel, który składa się ze skrzyni na pościel i dwie tapicerowane, najczęściej półokrągłe ramy. Tworzą one siedzisko i oparcie. Z uwagi na swój wygląd oraz funkcje, jest chętnie wykorzystywana w codziennym życiu, np. w salonie. Jednak ma ona swoją unikalną funkcję, gdyż może być rozłożona, przez co możemy na nich spać. Do zalet tego rodzaju mebli należy przede wszystkim cena oraz rozmiar, gdyż po złożeniu zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca. Niestety, wersalka ma więcej wad, aniżeli zalet. Wśród nich wyróżnić można niehigieniczne środowisko, gromadzenie się alergenów, bakterii czy pleśni. Oprócz tego nie są w stanie wspierać sylwetki użytkownika, co może przekładać się na powstawanie wad kręgosłupa i nie tylko. Z uwagi na to, o wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w wysokiej jakości materace do spania. Dlaczego?

Materac do spania – wady i zalety

Wersalka czy materac - co lepsze? Sprawdź lokalną ofertę!Materac do spania to konstrukcja, która została stworzona specjalnie w celu zagwarantowania nam wysokiej jakości wypoczynku. Liczne modele, w tym piankowe, sprężynowe czy hybrydowe znajdziemy w miastach, takich jak Szczecinek. Wyróżniają się one licznymi zaletami, do których zaliczyć można:

  • prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki,
  • antyalergicznym i higienicznym środowiskiem do wypoczywania,
  • pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania,
  • wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty.

Materace do spania są niemalże bez wad, dlatego warto pamiętać, że są to produkty, które, np. w przypadku par, mogą zajmować dużo miejsca. Warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od modelu. Zatem, co wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Jak wybrać dobry materac do spania? 

Na współczesnym rynku znajdziemy liczne materace do spania, które między sobą różnią się stopniem twardości, budową, rodzajem wypełnienia czy właściwościami. Z uwagi na to decydując się na materace, które oferują miasta, takie jak Tarnowskie Góry, warto uwzględnić kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest postawienie na osobiste potrzeby, do których zalicza się:

  • wiek użytkownika,
  • stan zdrowia (alergie, schorzenia kręgosłupa),
  • rozmiar, czyli długość i szerokość.

Niezależnie od wieku czy stanu zdrowia – najlepszym rozwiązaniem w każdej sypialni będzie wysokiej jakości materac do spania. To właśnie ten produkt wyróżnia się licznymi zaletami oraz różnorodnymi modelami. Zatem nie czekajmy i już dziś znajdźmy model dla siebie!