Na zdrowy i spokojny sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Jego jakość wpływa w dużym stopniu na nasze samopoczucie, a także prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do licznych produktów do spania, w tym materace z naturalnym wypełnieniem. Czym one się wyróżniają? 

Materac naturalny – budowa

Każdy materac odznacza się licznymi właściwościami, które wynikają z wykorzystanego wewnątrz wypełnienia. Wśród nich znaleźć można materac naturalny 180×200, w którym sztuczne związki chemiczne zostały zastąpione olejem rycynowym lub sojowym, w zależności od wykorzystanej pianki. Nadają one unikalne cechy, wśród których wyróżnić można działania:

  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwbólowe,
  • nawilżające.

Warto również zaznaczyć, że wykorzystanie tego typu substancji, materac naturalny poprawia wentylację i właściwości hipoalergiczne.

Materace z naturalnym wypełnieniem - poznaj ich cechy i właściwości Materace z naturalnym wypełnieniem - poznaj ich cechy i właściwościMaterac lateksowy – czym się wyróżnia?

Do produktów pochodzenia naturalnego zaliczyć można również materac lateksowy 160×200. Wykorzystano w nim piankę lateksową, w której w różnych proporcjach wykorzystuje się lateks syntetyczny oraz naturalny. Odznacza się ona otwartokomórkową budową, zapewniającą wysoki stopień wentylacji wypełnienia. W ten sposób materac „oddycha”, co pozwala na szybkie usuwanie z wnętrza zgromadzonej wilgoci oraz ciepła. Co więcej, materac lateksowy charakteryzuje się:

  • właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi,
  • wyjątkową trwałością,
  • elastycznością i sprężystością.

Jak chronić materac przed zabrudzeniami? 

Niestety, właściwości antyalergiczne oraz optymalna wentylacja materaca nie chronią go przez losowymi sytuacjami, np. wylaniem napoju. Z uwagi na to, warto zainwestować w ochraniacz na materac, którego funkcją jest zapobiegać przenikaniu wilgoci lub kurzu. W ten sposób jesteśmy w stanie w korzystnie wpłynąć na trwałość oraz higieniczność podłoża do spania. A czym powinien wyróżniać się taki ochraniacz? Przede wszystkim:

  • wodoodpornością,
  • możliwością przepuszczania powietrza,
  • antyalergicznością,
  • pochłanianiem wilgoci ze skóry w czasie snu.

Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni energii zależy przede wszystkim od jakości wypoczynku. Właśnie dlatego warto już dziś sprawdzić, który model sprawdzi się w naszej sypialni.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/