Stelaż pod materac – dlaczego jest ważny i jak go wybrać? Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że pełni on tak samo istotną rolę, niemal jak dobrze dopasowany do nas materac. Dlatego właśnie nie ma co zwlekać! Tylko czas szukać idealnie dopasowanego do naszych potrzeb modelu!

Jak dobrać stelaż?

Zastanawiasz się, jak znaleźć idealny stelaż? Czym kierować się przy zakupie? Wbrew temu, co wielu może się wydawać również zakup tego typu sprzętu jest kwestią bardzo mocno indywidualną, dlatego pod uwagę musimy brać tutaj kilka kwestii. Jedną z nich jest rodzaj materaca, jakiego używamy. Niestety, ale jeśli korzystamy z wyrobów sprężynowych czy tych kieszeniowych, to w większości przypadków musimy zrezygnować z modeli, przy których samodzielnie możemy decydować o tym, jak bardzo nachylony jest zagłówek czy podnóżek.  Ważną rolę pełni też kwestia naszej wagi, wzrostu czy też stanu zdrowia. Oczywiście inny model wybiorą osoby, które śpią same, a na inny zdecydują się również pary. Pamiętajmy, że stelaż musi też współgrać z ramą łóżka, dlatego zakup nowego jest kwestią bardzo złożoną!

Najlepsze stelaże na rynku!

Najlepszy stelaż pod materac - wybierz go razem z nami!Na rynku możemy znaleźć szeroką gamę różnego rodzaju stelaży, dlatego warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie : czego ja potrzebuje, aby komfortowo wypocząć? Szukając idealnego modelu weźmy pod uwagę chociażby Hilding Family Lift, który świetnie sprawdza się w przypadku łóżek, które posiadają skrzynię na pościel. Wspomnijmy, że jego środkowa część daje nam możliwość regulacji twardości. Inną opcją, która także nada się naprawdę dobrze, będzie bardzo wytrzymały produkt wyprodukowany z listewek, które zostały wzbogacone o dodatek drzewa bukowego. Produkty tego typu posiadają zazwyczaj wzmocnioną część lędźwiową. Ważną rolę pełnią również suwaki, które dają szansę na dostosowanie twardości do naszych indywidualnych potrzeb, dlatego może być to naprawdę świetne rozwiązanie!

Zadbaj o komfortowy sen

Stelaż ma bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o nasz zdrowy i komfortowy sen.  W dużej mierze to właśnie on odpowiada za prawidłowe podparcie naszego ciała, dlatego ważne jest, aby był on, jak już wcześniej zostało wspomniane dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jest też konieczny do tego, aby odprowadzać wilgoć z materaca, a co za tym idzie też wspierać nas w zachowaniu wysokiego poziomu higieny w łóżku, co szczególnie istotne jest dla alergików. Będąc już w tym temacie pamiętajmy, że dla osób, które mierzą się z różnego rodzaju problemami na tle zdrowotnym idealnie nadadzą się poduszki syntetyczne oraz kołdra, dająca nam możliwość swobodnego czyszczenia.

Porządny stelaż i szereg innych akcesoriów sypialnianych pełnią bardzo ważną rolę, dlatego czas może sprawdzić, w jakim stanie są nasze stelaże i w razie potrzeby wymienić je na nowe, lepsze modele?