Wiele mówi się o tym, że materac jest niesamowicie ważnym elementem wyposażenia łóżka. Powinien mieć odpowiednią twardość, być dopasowany do indywidualnych preferencji użytkownika i minimalizować dolegliwości bólowe. Ale czy wiesz, że równie ważna jest poduszka? 

Poduszka – dlaczego jest tak ważna?

Poduszka jest jednym z podstawowych elementów decydujących o komforcie snu każdej nocy. To właśnie ona daje podparcie kręgom szyjnym, które są bardzo narażone na wszelkiego rodzaju kontuzje, a co za tym idzie – na uciążliwe dolegliwości bólowe. Jest to ponadto element, który ma bezpośredni kontakt z głową osoby śpiącej – musi być zatem przyjemny w dotyku i stworzony z wyselekcjonowanych materiałów. Na rynku pojawia się wiele, coraz bardziej innowacyjnych propozycji. Nic więc dziwnego, że tak trudno wybrać model idealny dla siebie. Warto korzystać ze sklepów, których asortyment jest dokładnie weryfikowany – przykładem takiej strony jest Sleeping House. Jakie cechy powinny być zatem pierwszym, na co zwraca się uwagę kupując nową poduszkę?

  • Odpowiednia twardość – taka, dzięki której poduszka dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika, ale nie pozwala na jej zapadanie się;
  • Dobrze dobrana wielkość – wymiary są zależne od rozstawu barków użytkownika;
  • Optymalna wysokość, która pozwoli na przybranie komfortowej pozycji snu;
  • Ergonomiczny kształt;
  • Dodatkowe właściwości, takie, jak na przykład antyalergiczność.

Poznaj zalety poduszek z naturalnym wypełnieniem

Poduszki z naturalnym wypełnieniem - dla kogo?W sklepach można zauważyć poduszki z różnego rodzaju wypełnieniem – poczynając od wsadów z pierza i puchu, które są uznawane za najbardziej ekskluzywne, a kończąc na nowoczesnych poduszkach z wypełnieniem z włókien alpaki. To właśnie te ostatnie zasługują na szczególną uwagę. Posiadają bowiem szereg pozytywnych właściwości, dzięki którym coraz częściej trafiają do sypialni miłośników zdrowego snu. Producent My Alpaca jest najlepszym przykładem na to, że dbałość o szczegóły to klucz do sukcesu – produkty tej marki powstają bowiem dzięki własnoręcznej pracy doświadczonych pracowników, którzy dbają o to, by każda poduszka i kołdra wychodząca z ich przedsiębiorstwa była dopracowana. Szalenie ważną cechą tego typu wyrobów jest fakt, iż są one w pełni oddychające i niesamowicie lekkie. Dodatkowo, dopasowują się do zmian temperatury ciała użytkownika – ich doskonała termoregulacja jest możliwa dzięki  temu, iż alpaki pochodzą z andyjskich wyżyn, gdzie na przemian są narażone na duże upały i mrozy. To, co często okazuje się być najbardziej zaskakujące dla użytkowników to fakt, iż poduszki te są hipoalergiczne. Są wytwarzane bez użycia środków chemicznych, które mogłyby podrażniać skórę, a ponadto nie zawierają lanoliny, która przyciąga zanieczyszczenia z zewnątrz.

Dla kogo poduszki My Alpaca?

Poduszki My Alpaca są idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, której zależy na stworzeniu higienicznego środowiska do snu. Wyrób ten jest inwestycją na lata, z którego będą zadowolone osoby w każdym wieku, również te wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny. Kilka różnych rozmiarów do wyboru sprawia, że każdy może wybrać wymiary, które odpowiadają mu najbardziej.

Nie czekaj – już dziś zadbaj o swój zdrowy sen i zaopatrz się w szalenie ważny element wyposażenia łóżka, jakim jest dobrze dobrana poduszka.