Osoby cięższe często mają problem z wyborem odpowiedniego materaca. Wiele produktów dostępnych na rynku zapada się pod wpływem ciężaru i nie zapewnia odpowiedniego wsparcia. Przeczytaj artykuł, by poznać produkty, które świetnie sprawdzą się u osób z większą wagą. 

Wysokoelastyczny materac

Materace dla osoby ciężkiej powinny cechować się kilka niezbędnymi właściwościami. W tej roli świetnie sprawdzi się Hilding Modern – jest to elastyczny, nowoczesny materac piankowy, który doskonale nada się u osób ważących nawet do 140 kilogramów. Otwartokomórkowa struktura wkładu umożliwia jego odpowiednią wentylację i pozwala zachować optymalną higienę. Podłoże posiada jednolitą strukturę, dzięki czemu potrafi lepiej podtrzymać ciało. Hilding Modern to model niezwykle sprężysty, elastyczny oraz zapewnia niesamowity komfort. Cechuje się wysoką elastycznością punktową i gwarantuje optymalne wsparcie nawet osobom ważącym nieco więcej. Ponadto, producenci zadbali, by konstrukcja materaca zapewniała odprężenie i szybką regenerację zmęczonych po całym dniu mięśni. Jest to niezwykle solidny produkt, przystosowany dla osób cięższych.

Cztery pianki 

Jakie materace dla osoby ciężkiej będą najlepszym wyborem?Jeśli szukasz materaca, który sprawdzi się u osób cięższych to koniecznie zapoznaj się z produktem Hilding Conga. Jest to niezwykle nowoczesny materac, który został skonstruowany z czterech różnych pianek. Dwie z nich cechują się wysoką elastycznością i zapewniają świetne wsparcie ciała. Zostały wyprofilowane w siedmiu strefach, co pozwala na optymalne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni materaca. Dodatkowo, w strefie ramion wstawiono wkładki z pianki Visco oraz FloFom. Potrafią one reagować na temperaturę ciała – pierwsza z nich ma właściwości rozgrzewające, a druga chłodzące. Materac sprawdzi się znakomicie podczas mroźnej zimy, jak i upalnego lata. Ponadto, pianki pozwolą zmniejszyć napięcie mięśni i zniwelować ból w okolicach ramion, barków oraz karku. Hilding Conga to materac, który odznacza się elastycznością, sprężystością i wytrzymałością, dlatego sprawdzi się nawet u osób ważących do 130 kilogramów.

Właściwości prozdrowotne

Nasza trzecia propozycja to Hilding Pasodoble, który nada się dla osób cięższych, a dodatkowo będzie miał działanie prozdrowotne. Materac został skonstruowany ze sprężyn kieszeniowych i polecany jest osobom cięższym, preferującym twarde podłoże. Konstrukcja pianki stanowi świetne wsparcie wszystkich kończyn. Ponadto, Hilding Pasodoble wspiera profilaktykę wad postawy. Jego prozdrowotne właściwości sprawiły, że materac uzyskał status produktu medycznego. Oznacza to, że Hilding Pasodoble spełnia wszelkie restrykcyjne wymagania dyrektyw unijnych i jest materacem, któremu możesz w pełni zaufać.

Materace dostępne na naszej stronie nadadzą się świetnie dla osób cięższych, które szukają innowacyjnych rozwiązań.