Hilding Step zaliczany jest do materacy kieszeniowych, które stanowią nowy rodzaj kiedyś popularnych sprężyn bonellowych. Doszło do tego poprzez innowacyjną zmianę budowy, a także sposobu rozmieszczenia sprężyn, dzięki czemu materac zyskał szereg nowych, docenianych przez użytkownika cech. Zatem czym wyróżnia się materac Hilding Step i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? 

Hilding Step od środka

Materace sprężynowe są niezwykle cenionym rozwiązaniem, ponieważ odznaczają się wyjątkową trwałością oraz komfortem. Jednak w jaki sposób? Otóż poprzez zastosowanie stworzonych przy użyciu nowoczesnych technologii sprężyn osadzonych w osobnych kieszonkach, materac Hilding Step reaguje w sposób indywidualny, czyli tylko w miejscu nacisku. Dzięki temu materac nie tylko posiada większą elastyczność punktową, która odpowiedzialna jest za doskonałe dopasowywanie się do ciała, ale także minimalizuje drgania wywoływane przez drugą osobę. W ten sposób materace do spania zapewniają swoim użytkownikom najwyższy komfort oraz podparcie kręgosłupa i co za tym idzie, niezwykle regeneracyjny sen. Dodatkowo w materacu Hilding Step zastosowano obustronną piankę FlexiFoam, która stanowi innowacyjny typ pianki poliuretanowej. Cechuje je wysoka elastyczność, plastyczność oraz pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie się do ciała użytkownika. Jednak poza niesamowitym wkładem, materac Hilding Step posiada również inne właściwości.

Hilding Step – charakterystyka

Czym wyróżnia się materac Hilding Step?W celu zapewnienia jak najbardziej efektywnego oraz zdrowego snu, Hilding Step posiada siedem zróżnicowanych stref twardości. Pozwalają one na prawidłowe wspieranie całego ciała, poprzez idealne dopasowanie się do anatomicznej budowy użytkownika. Jak wszystkie materace Hilding wyprodukowany został z antyalergicznych materiałów, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka. Dodatkowo zastosowanie obustronnie pianki FlexiFoam sprawia, że obie strony materaca nadają się do użytkowania. W ten sposób materac nie tylko jest bardziej praktyczny, ale także staje się inwestycją na lata, ponieważ regularne obracanie znacząco wpływa na jego trwałość oraz wentylację, zwiększając je. Prawidłowa wentylacja materaca ma ogromne znaczenie, ponieważ zapobiega tworzeniu się sprzyjającego rozwojowi roztoczy oraz bakterii środowiska. Z uwagi na to materac Hilding Step ubrany został w pokrowiec Silver, którego struktura zwiększa przepuszczanie powietrza, umożliwiając optymalną wentylację wkładu. Sam pokrowiec jest elegancki i łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ bez problemu można go ściągnąć i wyprać. Warto również wspomnieć, że Hilding Step należy do materacy twardych, które na pewno docenią osoby ważące ponad 80 kg oraz preferujące twardsze podłoże.

Dla kogo materac Hilding Step? 

Każdy materac dedykowany jest pewnemu gronu użytkowników. Tak też jest w przypadku materaca Hilding Step, ponieważ idealnie sprawdzi się w sypialni:

  • alergików,
  • singli,
  • par,
  • seniorów,
  • osób preferujących twardsze podłoże.

Z uwagi na swoje właściwości materac ten jest wart uwagi, ponieważ nie tylko pozwoli zasnąć w higienicznych warunkach, ale w idealny sposób będzie wspierał regenerację mięśni oraz stabilizował kręgosłup.

Materace sprężynowe, takie jak Hilding Step diametralnie różnią się od tych sprzedawanych jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Można śmiało rzec, że przeszły pewnego rodzaju przemianę wkładu, który teraz w znacznym stopniu poprawia jakość snu użytkownika. Warto również wspomnieć, że materac ten idealnie odnajdzie się w każdej sypialni ze względu na szeroką gamę rozmiarów.