Wszechstronne materace piankowe to wybór coraz większej liczby konsumentów. Lekkie, antyalergiczne, elastyczne i przede wszystkim trwałe. Takie materace to gwarancja zdrowego snu i komfortowego wypoczynku. Jaki materac piankowy będzie najlepszy? Kiedy warto go wybrać? Sprawdź!

Wybierając materac piankowy do swojej sypialni musisz pamiętać, że jakość idzie w parze z wygodą. Stawiając na artykuł wyprodukowany z wysokiej klasy materiałów – o dużej gęstości, a przy tym lekkich – zyskasz gwarancję niezawodności. Aby jednak tak się stało, pianka do materaca powinna spełniać wysokie standardy. Czego więc szukać?

Co odróżnia materac od innych materacy piankowych?

Wysokie klasy pianka na materac, np. w wyrobach marki Hilding, powinna charakteryzować się wytrzymałością oraz odpornością na odkształcenia pod wpływem nacisku. Nawet jeśli z materaca korzysta osoba o wysokiej wadze. Wówczas warto wybrać materac piankowy o 7 strefowej twardości, który przeznaczony jest do użytkowania np. przez dwie osoby o różnej budowie ciała.

Odkryj zalety jakie posiada materac piankowy 140×190Pianka do materaca Hilding Rumba pozwoli znaleźć Ci dogodną pozycję do snu w każdych warunkach. Zbudowana jest z dwóch rodzajów pianek – Velvet Touch i Visco. Pierwsza z nich jest wyskoelastyczna, co oznacza, że zabezpiecza ciało przed niepotrzebnym zapadaniem się. Druga reaguje na ciepło, dopasowując się do kształtu ciała. Co więcej zapamiętuje Twoje zwykłe ułożenie, dzięki czemu zmniejsza nacisk na mięśnie i kręgosłup. A Ty rano budzisz się po prostu wypoczęty i radosny. Jego wysoka sprężystość i optymalna twardość dają mocniejsze wsparcie w miejscach największego nacisku. Dzięki temu Twój kręgosłup nigdy nie odczuje dyskomfortu podczas odpoczynku. To właśnie te elementy wyróżniają materac piankowy Hilding pośród innych materacy dostępnych na rynku. Warto jeszcze dodać, że wszystkie artykuły marki Hilding przechodzą restrykcyjne badania nim trafią do klientów. A materac Rumba posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

W jakich rozmiarach można nabyć materace piankowe?

Pewnie zastanawiasz się: jaki rozmiar materaca piankowego? Który będzie odpowiedni dla Ciebie? Wiesz, że przy wyborze nowego produktu musisz się kierować takimi aspektami jak wzrost i waga użytkowników oraz przeznaczenie materaca. Ale jest jeden parametr, który może przysporzyć Ci nieco kłopotu. No właśnie, bo rozmiar też ma znaczenie. Klasyczne wymiary to: dziecięce 60×120, jednoosobowe 80×200, dla par 140×200 i 160×200 oraz dwuosobowe lub dla większych osób 180×200 i 200×200. Ale na rynku znajdziesz też materace piankowe 140×190, projektowane z myślą o osobach, które mają niestandardowe wymagania. Materac piankowy 140×190 będzie idealny do mniejszych pomieszczeń, gdzie łóżko standardowej długości się nie zmieści. Musisz jednak pamiętać, że takie rozwiązanie będzie odpowiednie jedynie dla osób średniego wzrostu. Wysoki mężczyzna nie będzie czuł się zbyt komfortowo, gdy będzie musiał zginać nogi w kolanach za każdym razem, gdy położy się do łóżka. Jeśli jednak materac do łóżka 140×190 jest tym, czego potrzebujesz, postaw na jakość i wybierz materac z 15-letnią gwarancją.

Kiedy warto wybrać materac piankowy do swojej sypialni?

Materace piankowe mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim taką, że idealnie dopasowują się do każdego użytkownika. Bez względu na wiek, wagę i wzrost. Ważna jest jedynie ich twardość. Osoby ważące powyżej 80 kg powinny rozważyć zakup twardego materaca, nawet jeśli do tej pory lubiły spać na miękkim łóżku. Jednak to, co najważniejsze, to hipoalergiczność pianek. Gęste sploty miękkich tworzyw zapobiegają przedostawaniu się roztoczy do wnętrza. Jest to niezwykle ważne w przypadku, gdy z materaca korzystać mają dzieci lub alergicy.

Tego typu materac warto wybrać również wtedy, gdy masz problem z kręgosłupem. Albo po prostu rano budzisz się połamany. Bolą Cię mięśnie, szyja, a Ty zupełnie nie wiesz, dlaczego. Dopasowująca się do kształtu ciała pianka o 7 stopniach twardości, jak w materacach Hilding, zmniejszy nacisk na ciało. Idealnie sprawdzi się także jako materac medyczny dla osób, które muszą dużo leżeć. Np. po wypadkach czy operacjach. Materac piankowy to również świetna alternatywa dla materacy sprężynowych, które po latach użytkowania skrzypią i zapadają się.

Zalety jakie posiada materac piankowy 140×190 są nie do przecenienia. Decydując się na jego zakup zawsze zwracaj uwagę na jakość materiałów z jakich został wykonany. Przecież będzie Ci służył przez długie lata.