Materac nawierzchniowy 120×190 stanowi nakładkę dla materaca właściwego lub każdego innego podłoża, np. sofy czy materaca. Dlatego jest również nazywany topperem lub po prostu nakładką nawierzchniową. Ma za zadanie poprawić komfortu snu. Kto powinien spać na materacu nawierzchniowym 120×190? Odpowiedź w artykule!

Materac nawierzchniowy – jakie technologie znajdują się w tym materacu?

Materace nawierzchniowe, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, są w stanie natychmiast podnieść jakość nocnego wypoczynku. Producenci mają w swoim asortymencie kilka rodzajów materaca nawierzchniowego 120×190. Skupimy się na produktach producenta Hilding. To wiodący producent materacy na rynku, gwarantujący najwyższą jakość produktów.

Najpopularniejsze rodzaje materaców nawierzchniowych to:

  • materace z pianki wysokoelastycznej, zapewniające optymalną elastyczność punktową i stabilne podparcie dla kręgosłupa. Takim materacem jest materac Hilding Bass, wykonany z pianki Velvet Touch. Piankę charakteryzuje sprężystość, elastyczność oraz przepuszczalność powietrza. Sprawia, że materac z jednej strony gwarantuje pożądaną sztywność, a z drugiej – miękkość, odpowiadającą za komfort snu;
  • materace z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do kształtu ciała zarówno pod wpływem nacisku, jak i temperatury ciała. Dzięki temu zapewnia efekt otulenia sylwetki. Z pianki termoelastycznej wykonany jest materac Hilding Alt. W miejscach najmocniejszego nacisku „zapadamy się” w materac, otrzymując jednocześnie komfortowe podparcie dla naszego ciała. Pianka termoelastyczna rozluźnia mięśnie, odpręża i poprawia krążenie krwi;
  • materace z pianki lateksowej, która jest sprężysta, elastyczna, a dodatkowo zapewnia higienę snu. Lateks wykazuje hipoalergiczne właściwości – zapobiega rozwojowi grzybów, roztoczy, bakterii, a także pleśni i wilgoci. Dzięki temu jest bezpieczny dla alergików i osób borykających się z problemami układu oddechowego. Z pianki lateksowej wykonany jest materac Hilding Blues.

Materace nawierzchnioweJaki materac nawierzchniowy zapewni najwyższej jakości sen? Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na wrażeniu „otulenia”, czy może szukamy twardego materaca 120×190? Nie każdy lubi spać na miękkich powierzchniach. Wiele osób, np. z racji dolegliwości związanych z kręgosłupem, wybiera twardsze materace. Jeśli należymy do tej grupy, materac Hilding Bass jest odpowiedzią na nasze potrzeby. Utwardzi podłoże do snu i zapewni stabilne podparcie dla naszego ciała.

Materace nawierzchniowe – w jakich rozmiarach są dostępne?

Materace nawierzchniowe są dostępne w wielu rozmiarach. Materace dla jednej osoby mają szerokość od 80 do 120 cm. Z kolei materace dla dwóch osób to materace o szerokości 140, 160, 180, a nawet 200 cm. Jaki rozmiar materaca nawierzchniowego wybrać? To zależy od tego, jakiej wielkości jest materac właściwy lub inne podłoże, na którym zamierzamy go umieścić. Tylko odpowiednie dopasowanie materaca nawierzchniowego i bazowego zapewni efekt, jakiego oczekujemy, czyli poprawę jakości snu.

Materac nawierzchniowy 120×190 cm będzie najlepszym wyborem na materac pojedynczy. Zwłaszcza kiedy w nocy lubimy często zmieniać pozycję. Tak naprawdę im więcej mamy miejsca, tym lepiej będziemy spać. Dlatego jeżeli tylko pozwala na to nasza sypialnia, nie powinniśmy ograniczać się w rozmiarach naszego łóżka i materaca.

Kto powinien spać na materacu nawierzchniowym?

Oferta materacy nawierzchniowych 120×190 cm jest skierowana do osób, które:

  • mają problemy ze snem z powodu niewygodnego łóżka, ale nie chcą inwestować w nowy materac lub nową wersalkę. Materac nawierzchniowy jest zdecydowanie niższym kosztem. Nie tylko wyrównuje powierzchnię, na której śpimy, ale też eliminuje wszelkie niedoskonałości materaca. W końcu będziemy wypoczywać wygodnie!
  • śpią z partnerem na dwóch pojedynczych materacach i chcą zniwelować przerwę między materacami. Topper szybko rozwiąże ten problem;
  • cierpią na bóle pleców z powodu zbyt miękkiego lub zbyt twardego podłoża. Materace nawierzchniowe mogą zwiększyć lub zmniejszyć twardość materaca bądź sofy, na której śpimy, odpowiadając na nasze potrzeby i zmniejszając nasze dolegliwości;
  • chcą poprawić higienę snu. Trudno jest zdjąć pokrowiec z grubego, ciężkiego materaca. Topper jest cieńszy i lżejszy, dlatego ściągnięcie pokrowca nie będzie dla nas żadnym problemem. Dodatkowo stosowanie materaca nawierzchniowego wydłuża żywotność materaca bazowego;
  • szukają rozwiązań dla alergików. Lateksowe materace nawierzchniowe gwarantują zdrowy sen. Są hipoalergiczne i bezpieczne nawet dla osób ze skórą wrażliwą, skłonną do uczuleń.

Pamiętajmy, że dobry jakościowo sen pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i nasz organizm. Materac nawierzchniowy 120×190 ma wiele zalet, dzięki którym na pewno nie będziemy żałować jego zakupu!