Pianki stanowią jeden z najszybciej rozwijających się surowców, które wykorzystuje się do wypełniania materacy, stąd też na rynku znajdziemy szeroką ofertę produktów, które zostały w nie wyposażone. Jakie materace piankowe szczególnie powinny przykuć naszą uwagę?

Wysokiej jakości materac termoelastyczny

Zacznijmy od modeli, które zostały wypełnione wysokiej jakości pianką termoelastyczną. Dlaczego? Wskazany wkład reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn, w związku z czym zapewnia najwyższej jakości wypoczynek i jednocześnie pomoże się odprężyć spiętym mięśniom. Modelem, który został w niego wyposażony jest Hilding Salsa. Komfortowe podparcie ma tutaj zapewnić stabilna i jednocześnie plastyczna pianka FlexiFoam, której struktura gwarantuje również szereg właściwości antyalergicznych. Obowiązkowo należy dodać, że wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, które dopasowują się do nacisku wywieranego przez konkretne partie ciała, dzięki czemu znacznie lepiej się regenerujemy, a co za tym idzie rano mamy znacznie więcej siły i energii do działania.

A może jednak wysokoelastyczny?

Jakie materace piankowe to dobry wybór do Twojej sypialni?Materace wysokoelastyczne to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują stabilniejszego podparcia. Takim bez wątpienia będzie bardzo twardy Hilding Foxtrot. Doskonale sprawdzi się dla osób cięższych, które szukają wyrobu, jaki przez całą noc utrzyma ich plecy w prawidłowej pozycji. Jednocześnie jest on bardzo trwały i odporny na odkształcenia, w związku z czym bez wątpienia będzie w odpowiedni sposób służył nam przez bardzo długi czas. Jest też niezwykle komfortowy i elastyczny. Będzie to dobre rozwiązaniem dla osób starszych, ponieważ sprężystość produktu ułatwia wchodzenie i schodzenie na i z materaca. Warto też wspomnieć o pokrowcu, w którym całość została umieszczona, a mianowicie Hybrid albo Italiano. Obydwa możemy wyprać w maksymalnej temperaturze 60 stopni, co pozwoli nam skutecznie pozbyć się wszystkich bakterii czy też zabrudzeń.

Porządny materac piankowy

Na jaki jeszcze materac piankowy obowiązkowo należy zwrócić uwagę? Jesteśmy przekonani, że naprawdę dobrze sprawdzi się Hilding Boogie. Jego podstawę stanowi pianka wysokoelastyczna, która jak zostało już wspomniane jest bardzo trwała i zapobiega powstawaniu odkształceń, w związku z czym wybierając go mamy pewność, że nasz sen będzie zdrowy i komfortowy. Jednocześnie całość wzbogacono o chłodzącą piankę FloFom, która daje uczucie orzeźwienia przez całą noc i zapobiega chociażby nadmiernej potliwości. Nie możemy zapomnieć również o piance lateksowej, która nie tylko jest bardzo trwała, lecz również bardzo wygodna i świetnie dopasowuje się do kształtu ciała.

Materace piankowe to bez wątpienia świetne rozwiązanie, które sprawdzi się dla każdego! Nie ma co się zastanawiać, tylko poszukaj najlepszego modelu, który zapewni Ci prawdziwy wypoczynek.