Zastanawiasz się, jakie materace dla dziecka mogą się rzeczywiście dobrze sprawdzić? Dzisiaj pomożemy znaleźć Ci najlepszy! Niezależnie od wieku zdrowy i komfortowy sen jest bardzo ważny, dlatego polecamy świetne modele zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Naturalne podparcie dla malucha

Zacznijmy od tego, jaki materac najlepiej jest wybrać dla niemowlaka. Bardzo ważne jest, aby ten zapewniał maluszkowi odpowiednie podparcie – zbyt miękki model może powodować poważne problemy z oddychaniem, ponieważ dziecko będzie zapadać się na powierzchni materaca. Dlatego właśnie jesteśmy przekonani, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę okaże się Hilding Kołysanka. Jego wypełnienie stanowi elastyczna i plastyczna pianka FlexiFoam, wzmocnioną naturalną matą kokosową, jaka nie tylko świetnie podpiera ciało, lecz również sprawia, że produkt jest bardzo wytrzymały. Odpowiada ona też za szereg właściwości antybakteryjnych. Dzięki temu mamy pewność, że łóżeczko dziecka będzie miejscem bezpiecznym od wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów i pleśni, które mogą w negatywny sposób oddziaływać na zdrowie najmłodszych. Dodajmy, że materac otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka!

Materacyk o zakrzywionych brzegachKtóre materace dla dziecka będą najlepszym wyborem?

Materace dla naszych najmłodszych powinny stanowić gwarancję bezpieczeństwa. I tak też jest w przypadku nowatorskiego modelu Hilding Safety Smyk. Należy od do grona materacy antybakteryjnych, które wypełnione zostały nowatorską pianką FlexiFoam o wysokiej plastyczności i sprężystości. Warto jest jednak wspomnieć dwa słowa właśnie o wspomnianych zakrzywionych brzegach. Dzięki nim model świetnie sprawdzi się w podróży, ponieważ wykorzystywać możemy go bez problemu w roli przewijaka. Dobrze chroni też szczególnie ruchliwe maluszki przed ewentualnym obijaniem się o szczebelki kołyski. Jest on antybakteryjny, a zastosowane tutaj materiały w skuteczny sposób zapobiegają rozwojowi grzybów i wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, które w negatywny sposób oddziałują na zdrowie.

Model dla nastolatka

Nie możemy zapomnieć oczywiście o starszych pociechach. Pod uwagę w tym wypadku należy wziąć Hilding Funky. Pianka FlexiFoam, jaką w nim umieszczono została wyprofilowana w aż siedem stref twardości, przez co każda partia ciała dostaje indywidualne podparcie i wszystkie mięśnie znacznie lepiej się regenerują, a rano nie pojawiają się uciążliwie dolegliwości bólowe. Warto jest również dodać, że łatwo można zmienić twardość produktu – wystarczy tylko odwrócić materac na drugą stronę, aby dostosować siłę podparcia do potrzeb dziecka, które przecież szybko rośnie. Jest on w pełni antyalergiczny, dlatego nie musimy przejmować się bakteriami czy pleśnią we wnętrzu łóżka.

Porządny materac? Pamiętajmy, że jego wybór ważny jest już od pierwszych dni życia – dlatego nie ma co się zastanawiać i koniecznie warto jest wybrać najlepsze modele!