Okres dojrzewania to bardzo trudny czas, zarówno dla ciała, jak i dla psychiki. Każdego dnia staje się przed nowymi wyzwaniami w życiu codziennym i w szkole. Wielogodzinne przebywanie w pozycji siedzącej oraz intensywna aktywność fizyczna to mocne obciążenie dla pleców. Materac ma ogromny wpływ na wygodę i komfort snu, dlatego zdecydowanie jest jedną z pierwszych rzeczy, na którą powinno się zwracać uwagę na drodze do prawidłowej postawy i zdrowego kręgosłupa.

Czy wybór odpowiedniego materaca dla nastolatka naprawdę jest tak ważny?

Mogłoby się wydawać, że preferencje, wzrost i waga nastolatka to aspekty, które zmieniają się tak szybko, że nie da się wybrać materaca idealnego. Warto jednak wybrać produkt, który będzie uniwersalny, a przede wszystkim odpowiadający potrzebom dorastającego dziecka. Dobrze, gdy materac dla nastolatka posiada kilka stref twardości i jest odwracalny – dzięki tym dwóm cechom pociecha będzie miała możliwość wyboru najbardziej komfortowego podłoża i będzie zadowolona z wyrobu dopasowującego się do konkretnej części ciała. Każde udogodnienie wprowadzone do produktu to jeden krok w stronę komfortowego, nieprzerwanego snu w nocy, który jest podstawą do polepszenia samopoczucia. Należy też mieć na uwadze to, że nastolatek każdego dnia spędza wiele godzin w pozycji siedzącej – niemożliwe jest to, aby postawa była wtedy przez cały czas idealna. Prawidłowo podparty kręgosłup w nocy ma pozytywny wpływ na profilaktykę związaną z wadami postawy oraz dolegliwościami bólowymi i dyskomfortem.

Najlepsze materace dla nastolatkaHilding Rock and Roll – piankowa propozycja dla aktywnych

Hilding Rock and Roll to produkt, który został stworzony z myślą o użytkownikach w nastoletnim wieku. Posiada bardzo pożądaną cechę, jaką są dwie twardości. Jedna strona to średni, uniwersalny poziom, natomiast druga strona odznacza się nieco wyższą twardością. Jest wypełniony pianką wysokoelastyczną, która jest sprężysta, wytrzymała i odporna na odkształcenia. Dzięki niej kręgosłup jest stabilnie podparty, a użytkownik może się cieszyć niesamowitym komfortem związanym z dopasowywaniem się do naturalnych krzywizn jego ciała. Podczas tworzenia tego wyrobu pomyślano również o alergikach – we wkładzie utworzono specjalne profilowania i nacięcia, które zapewniają odpowiednią wentylację wewnątrz i zapobiegają gromadzeniu się szkodliwych mikroorganizmów.

Relaks i odprężenie

Bardzo ważne jest to, aby nastolatek w biegu pomiędzy lekcjami, pracami domowymi, a aktywnościami dodatkowymi znalazł czas na relaks. Hilding Breakdance wypełniony pianką poliuretanową FlexiFoam daje możliwości i pozwala na to, aby wysypiać się każdej nocy i wstawać wypoczętym i uśmiechniętym. Po obu stronach produktu zastosowano materiały o różnych właściwościach – każda z nich dostarcza użytkownikowi innego komfortu snu, który zależy od poziomu twardości danej strony. Wystarczy odwrócić materac na drugą stronę i cieszyć się zupełnie innym podłożem! Warto regularnie zmieniać strony i testować, ponieważ takie działanie znacznie wydłuża czas eksploatacji produktu.

Zadbaj o to, aby Twoje dorastające dziecko nie cierpiało z powodu złego samopoczucia i spadku koncentracji związanego z nieudanym nocnym wypoczynkiem. Podparcie dla kręgosłupa i regeneracja mięśni to dwa bardzo ważne aspekty – szczególnie w tym wieku!