Komfortowe łóżko składa się z wielu elementów. Jednym z nich jest kołdra do spania, bez której większość z nas nie wyobraża sobie spokojnego wypoczynku. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy wiele różnych modeli – jednak jak wybrać ten idealny dla siebie? Oraz, dlaczego warto zainwestować w dobrą kołdrę?

Dlaczego warto zainwestować w dobrą kołdrę?

Na rynku mamy do wyboru wiele tanich kołder, które niestety nie zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów. Oznacza to, że są nietrwałe oraz mogą przyczynić się do zaostrzenia alergii. Najlepszym rozwiązaniem do każdej sypialni będą modele wysokiej jakości, które charakteryzują się wieloma cechami, takimi jak gwarancja komfortu termicznego, odpowiednia przewiewność czy długa żywotność. A dlaczego warto postawić na wysokiej jakości kołdrę? Do jej głównych zalet zalicza się fakt, iż:

  • jest to inwestycja na lata,
  • może być odpowiednia na każdą porę roku,
  • korzystnie wpływa na jakość i komfort snu.

Jakie kołdry są dostępne na rynku?

Komfortowa kołdra - jak ją wybrać?Z uwagi na rodzaj wypełnienia, kołdry dostępne na rynku można podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej z nich zalicza się kołdra z pierza lub wełny, czyli tzw. naturalna. Charakteryzuje się ona przede wszystkim wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi oraz pochłanianiem wilgoci ze skóry. Natomiast modele syntetyczne, których wypełnienie składa się m.in. z włókien silikonowych czy poliestrowych, świetnie sprawdzą się w sypialni alergików. W końcu nie gromadzą kurzu ani wilgoci, przez co stwarzają niesprzyjające warunki do rozwoju bakterii. Podejmując decyzje o wyborze kołdry do spania, należy głównie mieć na uwadze:

  • rozmiar, czyli długość i szerokość,
  • materiał, z którego wykonano poszewkę,
  • rodzaj zapięcia,
  • gramaturę,
  • wypełnienie.

Komfortowe łóżko – czyli jakie?

Oprócz wysokiej jakości kołdry do spania ogromny wpływ na jakość naszego snu ma materac. Jak się okazuje, to właśnie on odpowiada za właściwe wsparcie sylwetki użytkownika. Jest to możliwe poprzez idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała, dzięki czemu gwarantuje on prawidłową regenerację – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Poza materacem, podczas komponowania wygodnego łóżka, powinniśmy wziąć pod uwagę:

Średnio każdy z nas przesypia około ośmiu godzin na dobę. Z uwagi na to, warto już dziś wykorzystać ten czas na zdrowy i porządny wypoczynek. Możemy to zrobić na wiele sposobów, w tym poprzez zainwestowanie w akcesoria sypialniane, takie jak kołdra czy materac, które korzystnie wpływają na sen.

Oferta dostępna na sennamaterace.pl