Zmęczenie i osłabienie organizmu mogą skutecznie odebrać radość z codziennych przyjemności. Kiedy jesteśmy przemęczeni, brakuje nam energii i motywacji do robienia czegokolwiek. Jak to zmienić? Zapisz się na masaż gorącymi kamieniami!

Masaż gorącymi kamieniami – skąd się wziął?

Nie można ukryć, że masaż gorącymi kamieniami to niezwykle intrygujący zabieg. Użycie wysokiej temperatury może wydawać się niektórym niecodzienne, ale należy mieć na uwadze, że jest to technika, która znana jest od lat. Gorące kamienie były wykorzystywane w masażu już od dawna. Dziedzina ta najbardziej rozwijała się w krajach, w których znajdują się wulkany – na Hawajach, w Japonii, Tybecie czy Indiach. Była to część tzw. kamienioterapii. Z czasem jednak masaż gorącymi kamieniami rozpowszechnił się na całym świecie. Obecnie oferuje się go w różnych salonach SPA czy wellness.

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami - jakie daje korzyści?Masaż gorącymi kamieniami to zdecydowanie jedna z najciekawszych form relaksu. Choć na początku możemy mieć co do tego wątpliwości, okazuje się, że wpływ ciepła rzeczywiście pomaga skutecznie się odprężyć. Zanim jednak się zdecydujemy na masaż, warto dowiedzieć się, w jaki sposób tak właściwie przebiega. W zabiegu wykorzystuje się kamienie bazaltowe o różnych rozmiarach. Wybrano właśnie te kamienie, ponieważ wyróżniają się one dużą pojemnością cieplną przy niskim przewodnictwie cieplnym. To sprawia, że przez długi czas utrzymują ciepło. Kamienie są podgrzewane w specjalnym piecyku do około 50 stopni Celsjusza. Dopiero po tym układa się je na ciele pacjenta. Z racji tego, że kamienie mają różne kształty i wielkości, można je precyzyjnie dopasować do różnych partii ciała. Układa się je według mapy czakr – punktów o energetycznym natężeniu. Następnym krokiem jest posmarowanie ciała specjalnym olejkiem. Sprawia on, że masażysta może swobodnie przesuwać kamienie i za ich pomocą delikatnie głaskać skórę. Masażysta kieruje się linią czakr, ponieważ w ten sposób może je odblokować. Dzięki temu działaniu możemy pozbyć się różnych nieprzyjemnych dolegliwości. Cały proces trwa około półtora godziny. Warto pamiętać o tym, że jeszcze przed tym, niż masażysta sięga po kamienie, wykonuje masaż klasyczny, który pomaga rozgrzać ciało i przygotować je do dalszego zabiegu.

Jakie efekty daje masaż gorącymi kamieniami?

Efekty, jakie zapewnia masaż gorącymi kamieniami, z pewnością przekonają nas do tego zabiegu. Okazuje się bowiem, że połączenie masażu klasycznego oraz ciepłoterapii przynosi mnóstwo korzyści dla naszego ciała. Mowa tu przede wszystkim o tym, w jaki sposób zabieg pomaga się rozluźnić. Dzięki niemu możemy skutecznie pozbyć się napięcia nagromadzonego w ciele i rozluźnić mięśnie. Następuje redukcja dyskomfortu oraz bólu. Możemy też zauważyć zmniejszenie odczuwanego przez nas stresu. W ten sposób poprawia się nasze ogólne samopoczucie. Oprócz tego masaż dotlenia tkanki, a także pomaga usunąć toksyny z organizmu. Dzieje się tak na skutek rozszerzenia naczyń krwionośnych, co z kolei prowadzi do zwiększenia przepływu krwi i lepszego dostarczania substancji odżywczych oraz szybszego usuwania tych składników, które nam nie służą.
Masaż gorącymi kamieniami ma też korzystne oddziaływanie na naszą skórę. Powoduje, że staje się ona bardziej elastyczna i jędrna. Poprawia się jej ogólna kondycja, dzięki czemu wygląda zdrowiej i młodziej. Co ciekawe, taki zabieg może też przysłużyć się naszemu układu odpornościowemu, jako że dzięki niemu możemy zwiększyć nasze siły witalne. Ma też pozytywny wpływ na układ krwionośny, ponieważ usprawnia krążenie krwi. Dla takich efektów zdecydowanie warto wybrać się na masaż gorącymi kamieniami.

Dla kogo masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami to zabieg, nad którym zdecydowanie warto się zastanowić. Sprawdzi się szczególnie wtedy, jeśli na co dzień zmagamy się z silnym stresem, jesteśmy przemęczeni albo osłabieni. Chęć rozluźnienia jest bowiem głównym powodem, dla którego osoby decydują się na tę technikę. Masaż daje im szansę na odprężenie się i zrelaksowanie. Będzie to też dobra opcja dla tych, którzy cierpią na choroby reumatyczne, są po urazach ortopedycznych, odczuwają przewlekły ból, chorują na rwę kulszową czy napięcie mięśniowe. Zabieg polecany jest również w walce z cellulitem, jako że poprawia jędrność skóry. Sprawdzi się ponadto u osób z otyłością i tych, którzy mają nerwicę lub nadpobudliwość nerwową.

Jeśli pragniemy zapisać się na taki masaż, powinniśmy sprawdzić ofertę salonów SPA w okolicy. Pamiętajmy jednak o tym, że dobór obiektu powinien być przemyślany. Wybierzmy takie miejsce, które ma pozytywne opinie, a do tego wykonuje swoje usługi w sposób profesjonalny. Wówczas zyskamy pewność, że zabieg przyniesie nam najwięcej korzyści. Masaż gorącymi kamieniami może być idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Co jeszcze może pomóc osobom przemęczonym?

Chroniczne zmęczenie może znacząco obniżyć jakość naszego życia. Wiecznie pozbawieni energii i zniechęceni nie będziemy umieli cieszyć się z codziennych przyjemności. Możemy też odczuwać ciągły dyskomfort, wywołany napięciem nagromadzonym w ciele. Chwila relaksu, taka jak masaż gorącymi kamieniami, mogłaby znacząco nam pomóc. Jeśli jednak brakuje nam czasu, aby się na niego zapisać, powinniśmy zadbać o to, abyśmy chociaż we własnym domu byli w stanie się zrelaksować. Jak to zrobić? Wystarczy zatroszczyć się o odpowiedni klimat w sypialni. To w końcu tam odpoczywamy i śpimy. Upewnijmy się, że jest to komfortowa i przytulna przestrzeń, w której możemy się z łatwością wyciszyć. Wstawmy tam jakościowe artykuły sypialniane, a także wykorzystajmy różne dodatki czy tkaniny. Nie zapominajmy oczywiście o tym, że musi znaleźć się tam też solidny materac, taki jak naturalny materac 180×200 cm. On w największym stopniu wpłynie na to, jak bardzo będziemy mogli się zrelaksować. Jeśli zatem chcemy zagwarantować sobie komfortowy wypoczynek, odwiedźmy sklep stacjonarny Koszalin, gdzie będziemy mogli odnaleźć idealny model dla siebie!

Masaż gorącymi kamieniami przyniesie sporą ulgę wszystkim tym, którzy na co dzień zmagają się z przemęczeniem i ogólnym osłabieniem organizmu. Dzięki zabiegowi w końcu będziemy mogli się zrelaksować i poczuć odprężenie. Nie ma wątpliwości, że będziemy chcieli doświadczyć tego ponownie!

Przeczytaj także: Materac – najważniejszy element sypialni